سنجش سلامت پیش‌دبستانی‌
30 ژانویه, 2023 توسط سمیه روحی

سنجش سلامت پیش‌دبستانی‌ها آغاز شد

نوآموزان دوره پیش‌دبستانی از امروز می‌توانند برای سنجش سلامت اقدام کنند.
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، دانش‌آموزان دوره پیش‌دبستانی می‌توانند در طرح سنجش سلامت شرکت کنند. والدینی که فرزندشان امسال در دوره پیش‌دبستانی ثبت‌نام کرده‌اند خودشان یا مدیر واحد پیش‌دبستانی می‌توانند به سامانه مراجعه و برای نوبت‌گیری اقدام کنند.

خانواده‌ها می‌توانند با مراجعه به سامانه my.medu.ir یا https://sirat.csdeo.ir/ برای سنجش سلامت فرزند 4 سال یا 5 سال تمام خود متقاضی شده و نزدیکترین پایگاه به محل سکونت خود را انتخاب و روز و ساعت مدنظر را برای مراجعه تعیین کنند البته اگر این امکان برای خانواده‌ها وجود نداشت مدیران واحدهای پیش دبستانی نیز می‌توانند این کار را انجام دهند.
حمید طریفی حسینی؛ رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی امروز اظهار کرد: توصیه ما این است تمام کودکانی که مهر 1402 باید به کلاس اول بروند کار سنجش را اکنون انجام دهند و به سال بعد موکول نکنند.

وی ادامه داد: هزینه سنجش سلامت 60 هزار تومان است همچنین سنجش سلامت سه دهک اول را رایگان خواهد بود. امسال چند مورد جدید به سنجش سلامت اضافه شده است. موارد جدید عبارتند از: غربالگری اختلالات یادگیری، نقص توجه و بیش‌فعالی و آسیب زبان و گفتار.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت: با توجه به اینکه فرصت مناسبی تا شروع سال تحصیلی وجود دارد، پس از شناسایی کودکان آنها را به مراکز درمانی ارجاع خواهیم داد همچنین در طول سال تحصیلی هم می‌توانند به مراکز مربوطه مراجعه و خدمات را دریافت کنند.

وی اضافه کرد: شایستگی‌های حرکتی نیز از امسال در قالب سنجش سلامت، آزموده می‌شود. مراکز ویژه اختلالات یادگیری به مراکز جامع سلامت تبدیل شده و امر سنجش را انجام می‌دهند. این پایگاه‌ها ثابت خواهند بود و اکنون شرایط فراهم شده و به این ترتیب از سال آینده به صورت روتین از اول مهرماه سنجش سلامت در مراکز انجام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار سایت