معلمان مدارس غیر انتفاعی
19 آگوست, 2023 توسط سمیه روحی

خبر خوش معاون وزیر آموزش و پرورش برای معلمان مدارس غیر انتفاعی

احمد محمودزاده، معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان مدارس غیردولتی گفت: معلمان مدارس غیر انتفاعی از منزلت، معیشت، مرجعیت و توانمندسازی برخوردار می‌شوند.

وی افزود: ما در حال پیگیری یک موضوع مبنی بر ۳۰ ساعته شدن معلمان هستیم تا همچون مدارس دولتی عمل کنند؛ زیرا در حال حاضر با معلمان مدارس غیر انتفاعی مطابق با قانون کار برخورد می‌شود.

او ادامه داد: بحث بیمه معلمان غیر انتفاعی و توانمند سازی معلمان غیر دولتی که برای نخستین بار هفته گذشته آغاز به کار کرد در داخل مجموعه رصد می‌شود.

محمودزاده اعلام کرد: ۱۷۴ هزار معلم مدارس غیر انتفاعی در ۶۰ ساعت ضمن خدمت آموزش می‌بینند.در همین راستا پیش بینی می‌شود بسیاری از مشکلات مدارس غیر دولتی رفع شوند. رئیس سازمان مدارس غیر دولتی گفت: امروزه اسامی برخی از معلمانی که در مدارس غیر انتفاعی حضور دارند، در سیستم ورود به مدارس غیر دولتی ثبت نشده است و آماری از آن‌ها وجود ندارد. به همین علت مورد حمایت قرار نمی‌گرفتند.

وی افزود: ما درصدد هستیم تا نام هر معلمی که وارد سازمان مدارس غیر دولتی می‌شود را در طرح صلاحیت حرفه‌ای وارد کنیم.

او ادامه داد: برای اجرایی سازی این طرح، معلمانی که وارد مدارس یا موسسات غیر دولتی می‌شوند؛ در ابتدا باید استانداردهای لازم و صلاحیت کافی را داشته باشند.

وی اعلام کرد: شناسنامه‌‌دار شدن معلمان غیر انتفاعی از سال گذشته آغاز شده است و امسال برای نخستین بار طبق فرمول شناسنامه‌دار می‌شوند.

محمودزاده اظهار کرد: شناسنامه‌دار شدن معلمان بدین معنا است که از آن‌ها حمایت می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار سایت