تعطیلی مدارس به دلیل آلودگی هوا
7 ژانویه, 2023 توسط سمیه روحی

برخی مدارس استان اصفهان ‌شنبه ۱۷ دی‌ماه تعطیل شد

با تصویب کمیته شرایط اضطرار آلودگی هوای استان اصفهان، کلاس‌های درسی در تمامی مقاطع تحصیلی مدارس و دانشگاه‌ها در اصفهان و برخی شهرستان‌ها در روز شنبه ۱۷ دی‌ماه به صورت غیرحضوری شد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری اصفهان، «منصور شیشه‌فروش» مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به تداوم شرایط آلودگی هوا ناشی از ریزش هوای سرد و سنگین، رطوبت زیاد و کاهش میدان دید، اظهار داشت: کمیته شرایط اضطرار آلودگی هوای استان اصفهان با در نظر گرفتن تقاضای دانشگاه علوم پزشکی، کلاس‌های درسی در تمامی مقاطع تحصیلی دانشگاه‌ها و مدارس در مناطق شش‌گانه آموزش و پرورش اصفهان، فلاورجان، خمینی‌شهر، برخوار، مبارکه، شاهین‌شهر، نجف‌آباد، زرین‌شهر، فولادشهر، سجزی، بخش مرکزی کاشان و آران و بیدگل در روز شنبه 17 دی‌ماه را غیرحضوری و فعالیت مهدهای کودک، پیش‌دبستانی و آموزش استثنایی در این مناطق را تعطیل اعلام کرد.

وی اضافه کرد: مطابق با تصمیم این کمیته، بخشی از کارکنان ادارات و دستگاه‌های اجرایی که در گروه‌های حساس و پرخطر قرار دارند ازجمله کارکنانی که به بیماری‌های قلبی، عروقی، ریوی مزمن و بیماری‌های زمینه‌ای مبتلا هستند، بانوان باردار و کارکنان خانم دارای فرزند دبستانی و زیر شش سال، طی روز شنبه 17 دی‌ماه به صورت دورکاری انجام خدمت خواهد کرد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان تصریح کرد: طرح محدودیت تردد خودروهای با پلاک زوج و فرد در شهر اصفهان طی فردا از درب منزل اجرایی خواهد شد.

شیشه‌فروش افزود: مطابق با تصمیم این کمیته، ایستگاه‌های سلامت با هدف اطلاع‌رسانی، آموزش و ارائه خدمات مرتبط، در میادین بزرگ و پرترافیک شهرها توسط دانشگاه علوم پزشکی و جمعیت هلال احمر استان استقرار خواهند یافت.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان توصیه کرد شهروندان ضمن اجتناب از حضور و انجام فعالیت‌های ورزشی در فضاهای باز و هسته‌های مرکزی و پرترافیک شهرها، در صورت حضور در این اماکن حتماً از ماسک استفاده نمایند.

شیشه‌فروش اضافه کرد: در روز آینده فعالیت واحدهای تولید شن و ماسه، آجر و آسفالت و نیز انجام هرگونه عملیات خاکبرداری در مناطق یاد شده ممنوع است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار سایت