رویداد یارستان کودکستان
12 فوریه, 2023 توسط سمیه روحی

آغاز رویداد یارستان کودکستان از امروز

رئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک گفت: دومین دوره رویداد یارستان کودکستان از ۲۳ بهمن ماه ویژه فعالین حوزه کودک آغاز می شود.

به گزارش ایسنا، مجتبی همتی فر گفت: منابع تربیتی و آموزشی دوران کودکی از اهمیت بسیار زیادی برخوردارند و به طور غیر مستقیم بر رشد کودک و فرآیندهای یادگیری وی مؤثرند؛ در نتیجه استفاده از محتوای مفید در روند یادگیری کودکان و نیز ظرفیت‌های دغدغه‌مندان این حوزه در اولویت قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک، رویداد یارستان کودکستان یک با هدف سامان‌دهی و ارتقای سطح کمی و کیفی محتواهای مناسب برای کودکان زیر هفت سال برگزار کرد و محتواهای فاخری تولید و با کمک نهاد هایی مانند کانون فرهنگی کودکان و نوجوانان منتشر شد.

همتی‌فر اضافه کرد: محورهای این رویداد شامل بسته‌های تربیت و یادگیری کودک محصولی ترکیبی از چندمحور است؛ مثلا کتاب کار به همراه کتاب راهنمای معلم و اسباب بازی و کتاب کودک شامل کتاب چاپی، الکترونیکی و صوتی با قالب‌هایی مانند: داستان، شعر و.. ،همچنین کتاب کار کودک می‌تواند شامل مجموعه‌ای از کاربرگ‌های آموزشی و تربیتی در قالب یک کتاب باشد، اسباب‌بازی و وسایل بازی و یادگیری، محصولات دیجیتال (برنامک، سامانه و سایت‌) و راهنمای مربی کودک (طرح یادگیری) مجموعه‌ای از طرح درس‌ها که دارای سیر زمانی یا موضوعی است، مانند: کتاب طرح درس، برنامه و طرح درس سالانه یا مناسبتی و محصولات فعالیت با کودک (ویژه والدین) شامل راهنمای والدین برای کار با کودک می باشد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، وی با بیان اینکه رویداد یارستان کودکستان دو نیز از تاریخ ۲۳ بهمن برگزار می‌شود، گفت: شرکت‌کنندگان برای ثبت‌نام لازم است در بازه زمانی ۲۳ بهمن الی ۲۳ اسفند به سایت رویداد مراجعه کرده و نسبت به ارسال آثار خود اقدام کنند.

رئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک با بیان اینکه اعلام نتایج اولیه در ۲۲ تیر ماه انجام می‌شود، افزود: در نهایت اعلام نتایج و اختتامیه دومین رویداد یارستان کودکستان ۲۲ و ۲۳ تیر ماه سال ۱۴۰۲ انجام می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار سایت