استخدام آموزش و پرورش
18 آگوست, 2023 توسط سمیه روحی

آخرین خبر درباره شرط سنی دانشگاه فرهنگیان

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش درباره ابطال شرایط سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان گفت: آموزش و پرورش تابع قانون است.

به گزارش خبرنگار گروه جامعه ایرنا، دیوان عدالت اداری به تازگی یک مصوبه وزارت آموزش و پرورش مبنی بر شرایط سنی۲۲ سال برای ورود به دانشگاه فرهنگیان را ابطال کرده است. این مصوبه مربوط به شرط سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان است. در جدیدترین مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش، داشتن حداکثر ۲۲ سال تمام (در سال۱۴۰۳)، برخورداری از سلامت جسمانی و روانی کامل و توانایی حسن انجام وظایف محوله، تعیین وضعیت نظام وظیفه و نداشتن اعتیاد به هر نوع مواد مخدر از جمله مهم‌ترین شرایط عمومی داوطلبان برای ورود به آموزش و پرورش تعیین شد اما دیوان عدالت اداری به تازگی این مصوبه جدید شورای عالی آموزش و پرورش را ابطال کرد و براین اساس شرط سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان حذف شد.

قاسم احمدی لاشکی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه ایرنا درباره ابطال شرایط سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان در دیوان عدالت اداری اظهارداشت: برای اجرای این حکم مسائل آموزش و پرورشی وجود دارد که در حال گفت‌وگو هستیم.

وی افزود: نهاد تعلیم و تربیت مستقل و مجزا از موضوعات دیگر است؛ فردی که بخواهد در آموزش و پرورش فعالیت داشته باشد حتی اگر ۲۴ ساله باشد و ۳۵ سال بخواهد کار کند، در سن ۶۰ سالگی بازنشسته می‌شود و این شرایط مطلوب است اما اگر فردی بخواهد در ۴۰ سالگی در آموزش و پرورش آغاز به کار کند، ۳۰ سال بعد ۷۰ ساله می‌شود و این موضوع شواری‌هایی به همراه دارد زیرا علم هر روز در حال تغییر است و باید به‌روزرسانی و روزآمدی در علم و اطلاعات فرد صورت گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار سایت